Güzellik uzmanları, makyaj malzemelerinin bir başkasıyla paylaşılmasının sakıncalı olduğunun altını çizerek, kimseyle paylaşılmaması gereken makyaj malzemelerini sıraladı:

KİMSEYLE PAYLAŞMAMANIZ GEREKEN MAKYAJ MALZEMELERİ

Makyaj fırçaları, cildinizde bulunan bakteri ve sivilceleri taşır. Bu nedenle, makyaj fırçalarını paylaşmak doğru değildir.

Rimeller, ıslak yapısı nedeniyle göz bakterilerinin üremesine ve göz enfeksiyonlarına neden olur.

Elle daha rahat uygulanan krem farlar, elimizde bulunan bakterileri taşır. Krem farı sürdüğünüz anda mikropları gözünüze bulaştırmış olursunuz.

Rimeller gibi eyelinerlar da ıslak bir yapıya sahiptir.

Her ne kadar fark etmesek te, dudaklarımız birçok virüs ve mikrop taşır. Bu nedenle rujlarınızı da paylaşmamanız gerekir.

GÖZ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Eğer gözleriniz yeşil, cildiniz açık tona sahipse soft ve açık pembe tonlu farlarla makyajını doğru bir şekilde yapabilir ve gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Buğday tene sahip olan kadınlar ise, mürdüm rengi far kullanabilirler. Fakat kızıl tonlar, gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için en doğru renktir.

Etkileyici bir derinliğe sahip olan mavi gözlü kadınlar ise, turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlansa da turuncu kullanmak her zaman kullanışlı olamayacaktır. Bu gibi durumlarda gözlerinizi ortaya en net çıkaracak olan gri tonlarını kullanabilirsiniz. Bej, mor, siyah da mavi göz için tavsiye edilen farlar arasındadır.

Ela gözlülere sahip olan kadınların göz renkleri değişken olduğu için makyajlarını yaparken kullandıkları tonlar daha önemlidir. Bu gözlere sahip olanlar için en iyi tonlar: mavi, yeşil, gri ve mor gibi renkler. Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de lacivert. Lacivert, gözlerinize derinlik kazandırır. Altın ve bronz tonlarını kullanırsanız da gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü fark edeceksiniz.