Kozmetik ürünleri her türlü kullanıma göre değişebilmektedir. Özellikle kadınların güzelleşmek uğruna kullandıkları bu malzemeleri gereğince kullanmak ve en doğru şekilde değerlendirebilmek de büyük önem taşımaktadır. İşte makyaj malzemelerinizi en doğru şekilde kullanabilmeniz adına bazı önerilerde bulunduk.

SALATALIKTAN GELEN ŞİFA

Bir diğer makyaj hilesi ise ; göz makyajınızı yapmadan önce gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekleteceğiniz salatalıklar ile göz şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz. Bu sayede şişlikleri kapatmak adına kat kat kapatıcı kullanma derdinden kurtulmuş olursunuz.

SİVİLCELERE BUZ KOYUN

Makyaj yaparken sivilcelerinizi kapatmak adına fondöten ve pudra uygulamasından farklı olarak buzu deneyin. Sivilceleriniz üzerinde gezdireceğiniz buz ile sivilcelerin kızarıklığından kurtulabilirsiniz. 

KIRIK RUJLARA VEDA EDİN

Ruj kırılmaları ya da sıcak hava yüzünden yumuşamaları hepimizin hemen her gün yaşadığı bir durum. Bu duruda rujlarınızı atmak yerine onları farklı şekillerde değerlendirin. Rujunuzdan kalanları kullanmadığınız temiz bir kabın içine alın ve dudak fırçası yardımıyla dudaklarınıza uygulayın.

EYELİNERI HIZLI VE PRATİK BİR ŞEKİLDE UYGULAYIN

Üst kirpiklerinize sıvı eyeliner sürün. Gözün iç köşesinden başlayarak çektiğiniz ince çizgiyi gözün dışına doğru kalınlaştırın. 

DOLGUN DUDAKLAR

Dolgun bir dudak görünümüne sahip olmak istiyoranız yapmanız gereken tek şey dudak kontürleme işlemi yapmak olacaktır. Bu sayede daha hacimli ve 3 boyutlu dudaklara da sahip olmuş olacaksınız.

ZEYTİNYAĞI UYGULAYIN

Makyajın en önemli kısmı kuşkusuz temizliğidir. Pratik makyaj hileleri içinden işimizi en çok göreni kesinlikle zeytinyağı. Özellikle su da çıkmayan makyaj ürünlerini temizlerken oldukça zor anlar yaşayabilirsiniz. Eğer kozmetik temizleme ürünlerine onlarca para harcamak istemiyorsanız makyaj temizleme konusunda zeytinyağına fazlaca güvenebilirsiniz.

RENK UYUMU

Makyajınızda kırmızı tonları daha fazla kullanmışsanız bu tonu yeşil ile yumuşatabilir yine aynı şekilde sarı tonlarını da lila rengi ile dengeleyebilirsiniz. Bu sayede naturel bir gönüme sahip olursunuz.

İLGİ ÇEKİCİ YANAKLAR

Allıklarınızda renk seçiminiz ten renginize uyumlu olmalıdır. Eğer sarı alt tonluysanız daha çok şeftali tonlarını kullanın. Pembe alt tonlu kadınların kullanması gereken allık renkleri de yine pembe tonlarında olmalıdır.

GÖZ ALICI GÖZLER

Göz makyajınızda dikkat etmeniz gereken en önemli şey; göz renginiz ve göz şekliniz. Eğer ela ve kahverengi tonlarında bir göz rengine sahipseniz mavi ve turkuaz tonlarını tercih edin. Eğer mavi ya da yeşil göz rengine sahipseniz göz makyajınızda lila ve toprak tonlarını tercih edebilirsiniz.