Çoğu kadın makyaj bazı kullanma adımını es geçse de makyaj bazı makyajınızda mucilere yaratıyor. Daha önce bu ürünü kullanmayanlar da kozmetik reyonlarında bu ürüne baktıklarında ne işe yaradığını bilmedikleri için fransız kalıyorlar. Oysa ki bu adımın makyajlarında mucizeler yaratacaklarından habersizler.

Her ne kadar birçok kişi baz kullanmayı atlasa ve bunu gereksiz bir aşama olarak görse de, makyaj rutinine eklenecek birkaç dakikanın son tablo üzerindeki etkisi büyük olacaktır. Baz cildi pürüzsüzleştirecek, ince çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü minimize edecek, cilt tonunuzu eşitleyecek, makyajınızın gün boyu sabit kalmasına ve bulaşmamasına yardımcı olacaktır.

Öncelikle yüzünüzü hassas bir temizleyici ile yıkayın. Unutmayın ki makyaja başlamadan önce cildinizin tüm kirden arınmış olması oldukça önemlidir. Aynı derecede önemli olan bir diğer şey ise ellerinizi yıkamanızdır. Makyaj yaparken ellerinizi kullanacağınız için ellerinizde olabilecek kir direkt yüzünüze bulaşacaktır.

Cilt yapınıza en uygun nemlendriciyi yüzünüze sürdükten sonra 10 dakika bekleyin. Eğer cildiniz nemliyse nemlendiricinin emilmesi için biraz daha bekleyin.Artık makyaj bazınızı sürebilirsiniz.