Malum ev işleri, çevre şartları ve çalışma ortamında olan kadınlar bazen el, ayak, vücut gibi bölgelerin bakımına yeterli zaman ayıramaz. Daha belirgin olan saç, dudak ve yüz bakımını günlük olarak gerçekleştiren kadınlar dahi tırnak bakımını unuttuğu anlar olur. 

TIRNAKLAR NEDEN KIRILIR?

Tırnak kırılmasının çok sayıda nedeni olabilir. Düzensiz ve yetersiz beslenme, el işi hobileriyle uğraşmak, oje ve ojenin temizlenmesi için kullanılan aseton kimyasalı, hava koşulları başlıca nedenler olarak sayılabilir.

DOĞAL TIRNAK GÜÇLENDİRİCİ

15 damla limon suyu, 2 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp tırnaklarınıza pamuk yardımıyla ovalayarak sürün. Karışımı tırnaklarınızda 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Haftada bir defa uygulayacağınız bu pratik kür sayesinde güçlü tırnaklara kavuşabilirsiniz.

KIRILMALARI ÖNLEYEN BAKIM KÜRÜ

2 çorba kaşığı kakao yağını benmari usulü erittikten sonra 10 ml acı badem yağı, 3 damla limon yağı, yarım limonun suyu ve 2 çorba kaşığı ananas suyunu bir kabın içinde karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün ve 20 dakika bekletin. Tırnak köklerini besleyerek güçlenmesini sağlayan bu kürü tırnaklarınızdaki ojeleri temizledikten hemen sonra uygulayabilirsiniz.

DAHA GÜÇLÜ VE PARLAK TIRNAKLAR

1 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı sirke, yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp tırnak köklerine masaj yaparak sürdükten sonra 30 dakika bekletin. Tırnaklarınızı besleyen bu bakım kürü sayesinde tırnaklarınız daha parlak görünecektir.