Lazer epilasyon özellikle kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan biri olan tüy problemine kesin çözüm sunan epilasyon uygulaması bir çok kadının istediği görünüme kavuşmasına yarar sağlıyor. Özellikle lazer epilasyon uygulamaları bu sorunların kalıcı olarak ve tamamen gitmesine fayda sağlarken bunun yanında cilt yenilenmesine de yardımcı olmaktadır.

Lazerepilasyonun herhangi bir zararı olmadığı yönünde sonuçlara ulaşan uzmanlar araştırmalar sonucunda bu epilasyon türünün 5 veya 6 seanstan sonra cilde uygulanmaması gerektiğini belirtiyor. Fakat işlemin nasıl uygulandığı da bir o kadar önem taşıyor. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde uygulanan lazer epilasyonun vücuda bir zararı olduğu görülmemiştir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken unsurların başında gelen ciltte herhangi bir açık yara ve sizilce durumu olmaması çok önemlidir. Bunun yanı sıra cildiniz güneş ışınlarından fazlasıyla tahriş oluyor ve soyuluyorsa da lazer epilasyon cilt sağlığı üzerinde kötü etkiler yaratabiliyor. Bu tarzda bir sorununuz varsa lazer epilasyon cildinize zarar vererek ciltte oluşan yaraların ve sorunların daha çok ilerlemesine sebep olacaktır.