Makyaj temizleme mendilleri olarak bilinen kozmetik ürünlerinin cilde fazlasıyla zarar verdiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra kullandığınız makyaj temizleme sularında da oldukça fazla kimyasal bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmak yerine cildinize daha fazla zarar vermeyecek daha organik bitkisel ürünleri kullanabilirsiniz. Kullandığınız tüm bu kimyevi ürünlerle aynı etkiyi yaratacak olan bu bitkisel içerikli yağlarla hem cildinize katkı sağlayacak hem de makyajınızın yüzünüzden kolayca silinmesine yardımcı olacaktır.

Lavanta yağı özellikle içeriğindeki yararlı içeriklerden ötürü cildimize birçok faydası bulunmaktadır. Sadece makyaj silme işleminde kullanmayacağınız gibi farklı birçok alternatif yararlar da sağlamaktadır. Bitkisel yağın içeriğinde barındırdığı organik yararların yanı sıra sadece makyaj silmede kullanılmayacağı gibi temiz yüzünüze uygulandığında da mucizeler yaratıyor.

Tüm bu yararlarının yanı sıra saç ve saç derisi üzerinde de harikalar yaratıyor. Saç tellerini güçlendirerek saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasına ve saçlarınızda hoş bir koku bırakmanıza yardımcı oluyor. İçeriğin katacağınız güzel kokan herhangi bir saç parfümüyle beraber güzel bir saç bakım ürünü haline de gelebiliyor.