Lahana çorbası özellikle diyet listelerinde vazgeçilmez bir ara öğün olmakla biliniyor. Bir haftalık diyet programlarında mucizeler yaratan lahana çorbası diyet listelerinden ayırmak istemeyeceğiniz bir besin kaynağı olarak biliniyor.
Özellikle lahana diyeti aç kalınan diyetlere benzemediği için lahana çorbasını gün içerisinde istediğiniz kadar tüketebilme olanağınız vardır. Bu sebeple de ne kadar yerseniz o kadar sağlıklı bir vücut vaad eden bu çorbayı diyet listenizden eksik etmek istemeyeceksiniz.

MALZEMELER

1 küçük boy beyaz lahana

2 orta boy soğan

2 yeşil biber

3 büyük boy domates

1 küçük boy kereviz

3 orta boy havuç

1 paket mantar

6-8 Su bardağı su

YAPILIŞI

Bütün sebzeleri küp küp doğrayınız. 2 yemek kaşığı sıvı yağda soğanları pembeleşinceye kadar kavurunuz. Daha sonra kalan sebzeleri üzerine ilave ediniz ve suyu ekleyiniz. Orta ateşte sebzeler yumuşayıncaya kadar 30-45 dakika kaynatınız. Burada lahana çorbasını pişirirken dikkat etmeniz husus lahanaların fazla pişmeden ve diriliğini yitirmeden tüketilmesi olacaktır. Lahan bağırsaklar ve böbreklerimiz üzerinde mucizeler yaratarak tüm organlarımız üzerinde bir detoks etkisi göstermesiyle bilinmektedir.