Kaş şekliniz iyice ortaya çıkana kadar kaşlarınızı düzgün bir şekilde tarayın. Bu sayede kaşlarımız daha düzgün ve daha belirgin olmaktadır. Bu düzgün durumu daha da kalıcı hale getirmek için Kaş fırçanıza sabitleyici spreyinizden sıkabilirsiniz.

Kaş şeklinizin daha orantılı ve yüz şeklinize uygun bir şekilde olması için kaşınızın ortasına bir çizgi çekin ve bu çizgiden itibaren kaş uçlarınızı belirleyin. Bunun sonucunda yüz tipinize en uygun kaş şeklini bulmuş olacaksınız.

Özellikle kaş ortanız tam gözbebeği noktanızın hizasında olacak şekilde orantılarsanız en doğru kaş şeklini de kendinize göre ayarlamış olacaksınız.

Kaleminiz yardımıyla kaşınızın başlangıç ve bitiş çizgisine kadar olan kısmını kaşınıza en uygun renkte olan bir kalemle çizin.

Beyaz bir kalem kullanarak alınacak olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz renk, kaşın koyu görünmesini sağlar. Böylece alırken size kolaylık olur. 

İki kaşınızın arasını ağda yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu hem daha hızlı hem de daha kolay bir yöntemdir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve çekin.

Kaşlarınızı aldıktan sonra cildinizdeki kızarıklıkların geçmesi adına buz tutun.