Ağır alkol alımı, cildinin nem oranını azaltarak olduğundan daha yaşlı görünmenize neden olur. Sıvılardan bahsetmişken, mutlu bir cilt için bolca su tüketmeyi de unutmamalısınız. Güzellik uykusundan söz açmışken, uykunun yalnızca iyi cilt görünümü için gerekliliğinden söz etmiyoruz. Bunun arkasında bilim var. Uyku yalnızca cildinizi değil, zihninizi ve bedeninizi de yeniler. Yeterince uyku aldığınızda, kendinize daha çok bakmış olacaksınız.

Kadınların en çok önem verdiği ciltleri için yapmadıkları bakım neredeyse yok denecek kadar azdır. Özellike özel günlerde mükemmel görünmek isteyen kadınların cilt bakım tercihleri her zaman hızlı ve etkili çözümlerden yana olmuştur. Sağlıklı bir cilt görünümü için ilk başta cildin ölü hücrelerden ve kirlerden arındırlması önem taşımaktadır. Tüm cilt problemlerinin önüne geçerek süreceğiniz cilt bakım kremlerinin cildiniz üzerinde daha etkili bir rol oynamasını istiyorsanız cilt bakım rutininizde ilk adımı cilt hücrelerinin yenilenmesi ve arınması adına atmalısınız.

DOĞAL PEELİNG TARİFİ

Haftada 1 kez uygulayacağınız peeling sayesinde siyah noktalardan, ölü hücrelerden kurtulabilir, cildinize doğal bir aydınlık kazandırabilirsiniz.

MALZEMELER

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı saf zeytinyağı

4 damla limon suyu

1 çay kaşığı toz şeker

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak el, yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Kuru cilde sahipseniz; cildinizi beslemek ve nemlendirmek için 1 çay kaşığı süzme bal ekleyebilirsiniz.