Kadınlar ev temziliğinde oldukça titiz davarnmalarının yanı sıra bayram günlerinin bu ev temizlikleri için daha mühim olduğunu söyeleyebiliriz. Türk kadınlarının vazgeçilmez takıntılarından biri olan ev temizliği bayram günlerinde daha büyük önem kazanmaktadır. Bayram gelmeden önceki haftayı temizlik haftası ilan eden kadınlar için temizlik esnasında mutlaka dikkat etmeleri gerektiğini düşündüğümüz önerileri sıraladık.

Temizlik Yaparken Uymanız Gereken Kurallar;

Kirli perdelerinizi çamaşır makinesine atın

Pencereleri ve pencere kenarlarını iyice temizleyin

Halılardaki tozları alabilmek amacıyla kirleri tozları bir süpürge yardımıyla süpürerek ardından ıslak bir bezle silmeniz gerekmektedir

Oturduğunuz koltukları ve sandalyeleri ıslak bezle temizleyin

Duvarlarınızı nemli bir bezle lekelerden arındırın

TEMİZLİKTE DETAYLARI ATLAMAYIN!

Dolap raflarınızı ve tozlu olan kapıların camlarını iyice temizleyin. Yıkadığınız perdeleri kurumadan ıslak bir şekilde asın. Halınızın kuruduğundan emin olduktan sonra temizlediğiniz yerlere serin. Pencerenizin çekbaslı tarafını açarak odanızın hava almasını sağlayın. Özellikle bayram günlerinde salonun temizliği oldukça önemlidir. Salonunuza çocuklar ve bebekler de gireceği için burada bulunan riskli eşyaları ve keskin materyalleri kaldırıp ortamı daha tehlikesiz bir hale getirin.