Kuruyan Rimele Ne Konur?

Makyajı göz önüne çıkaran ürünlerden biri de rimeldir. Ne kadar kaliteli bir rimel kullanırsanız kullanın bir süre sonra kurur ve çöpe atmak zorunda kalırsınız. Ancak bundan önce deneyebileceğiniz bir yöntem var! Peki, kurumuş rimel tekrar nasıl eski haline döner? Kuruyan rimele ne konur? İşte detaylar…

Kuruyan Rimele Ne Konur?

Kuruyan Rimele Ne Konur?

Makyaj ürünlerini doğru şekilde muhafaza etmek çok önemlidir. Aksi halde yapısı bozulabileceği gibi cilt sağlığımızın da bozulmasına neden olabilir. Makyaj ürünlerinden belki de en sık rimel kullanılır ve maalesef ki en sıkta rimeli bitmeden çöpe atmak zorunda kalırız. Çünkü kapağını açtıktan bir süre sonra kuruma yapar. Ancak kuruyan rimeli eski haline döndürmenin bir yolu var! Bu yol ne mi? Detaylar haberimizin içeriğinde…

KURUMUŞ RİMELİ YENİDEN KULLANMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Son derece etkili olan bu yöntemle rimelinizi kurumaktan kurtarabilirsiniz. Bu yöntem ne mi? Kapağını sıkıca kapatmak! Daha sonra bir bardak sıcak suyun içerisine koyup 2 saat boyunca bekletin. Rimeli çıkarıp kurulayın. Dilerseniz içerisine bir damla da Hint yağı ekleyin.

Sıcak suya koyma işlemini haftada bir gün uygulayabilirsiniz. İşlemin ardından rimeli sürerken fırçayı birkaç kez rimelin içerisine sokup çıkarma yapmayın. Bir kere açtıktan sonra aynı şekilde sürmeye devam edin. Aksi halde rimelin içine çok fazla hava girmesine neden olursunuz.

Rimeli sıcak sudan çıkardıktan sonra Hint yağı yerine zeytinyağı da damlatabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise rimelin içerisine gül suyu dökmek. Bu yöntemde kuruyan rimelin hızlı bir şekilde eski haline gelmesini sağlayacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR