Kuru Şampuan Kullananlar Dikkat!

Uzmanlar kuru şampuan kullanımında aşırıya kaçıldığında saç derisi sağlığını etkilediğini hatta saç rengini matlaştırdığını ifade ediyor. İşte kuru şampuan ve zararları...

Kuru Şampuan Kullananlar Dikkat!

Kuru şampuan saç hijyeninde geçici bir çözüm olabilir ancak saçın suyla yıkanması ölü derinin ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Saçlarınızın dökülmesinin nedenini çok uzaklarda aramayın.Günlü programımız yoğunlaştıkça, kendimiz için yapmamız gereken bazı şeyleri de ne yazık ki kolayca listeden çıkarabiliyoruz. Bunların başında da, hayatımıza mucizevi bir şekilde giren kuru şampuan nedeniyle, yıkanmak geliyor.

KAFA DERİSİNİN SAĞLIĞINI YAKINDAN ETKİLİYOR!

Saçların sağlığı kafa derisinin sağlığı ile kuvvetle bağlı, ve düzenli şampuanlama zaruri önem taşıyor. Eğer yağlar, ölü deriler ve ter kafa derisine yerleşirse saç hücrelerine de zarar veriyor. Bu hücrelerin saçların gelişmesi ve uzaması için önem arz ettiği düşünülürse, kuru şampuanı sürekli kullanmak saçların zayıflamasına ve dökülmesine neden oluyor. Tabii bu kuru şampuanı rutininizden çıkarın anlamına gelmiyor. Yine de saçlarınızı 3 günde bir mutlaka su ve şampuanla yıkamanız şart. 

Son zamanlarda saçlardaki yağlı görünümüne hızlı bir çözüm amacıyla çok sık kullanılan kuru şampuanlar, içerdiği pudra nedeniyle saçlı deride kıl köklerinin yüzeyini tıkayarak, iltihaplı sivilcelere ve derinin doğal nemini emerek de kepek sorununa neden olabilir.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri