Kuru Fırçalama Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü isimlerinde kullandığı kuru fırçalama tekniği, son zamanlarda oldukça moda. Peki nedir bu kuru fırçalama tekniği? Nasıl yapılır?

Kuru Fırçalama Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kuru Fırçalama Tekniği

Dünyaca ünlü isimlerinde kullandığı kuru fırçalama tekniği, son zamanlarda oldukça moda. Peki nedir bu kuru fırçalama tekniği? Nasıl yapılır? İşte yanıtlar...

Kuru Fırçalama Nedir? Neye İyi Gelir?

Son dönemlerde bir hayli popüler olan kuru fırçalama tekniği, kan akışını hızlandırarak cildi tazelenmesini sağlıyor. Ayrıca pek çok cilt problemine de iyi geliyor. Kuru fırçalama bu özelliği sayesinde cildin alt katmanında bulunan yağları yumuşatır ve selülitleri yok eder.

Ciltteki pürüzlere de iyi gelen kuru fırçalama, ölü derilerden kurtulmanızaolanak tanır. Fırçalama sırasında sinir uçlarınız uyarılır bu nedenle enerjiniz artar. Hem cildiniz hem siz kendinizi yenilenmiş hissedersiniz.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama yapmak için öncelikle eczane ya da bir bakım mağazasından bu işleme uygun, sert olmayan bir vücut fırçası satın almalısınız. Fırçayı, adından da anlaşılacağı gibi vücudunuz kuruyken kullanmalısınız. Vücudunuzun her yerini dairesel hareketelerle fırçalayın. İşlem sonrası vücudunuzu nemlendirmeyi sakın unutmayın. Kuru fırçalama tekniğini duştan önce de uygulayabilirsiniz. Bu tekniği haftada birkaç defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Kuru Fırçalama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Sert bir şekilde fırçalamayın.

- Doğal kılları olan fırçaları kullanın.

- Uçucu yağ kullanın.

- Kuru fırçalamayı alışkanlık haline getirin.

- İşlemi minimum 2 dakika uygulayın.

- Vücudunuzun kuru olduğundan emin olun.

- Fırçalamadan sonra duşa girin.

- Fırçanızı 2 haftada bir sabunlu su ile yıkayın.

- Fırçanızı ıslak bırakmayın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri