Kış kapıya dayandı, kalın bir deriye sahip dirseklerimiz iyice kuruyup pul pul olabilir. Peki dirseklerimizin kuruyup pul pul olmasını nasıl engelleyebiliriz? İşte kuru ve pul pul dirsekler için 3 etkili tedavi yöntemi…

VAZELİN 

Vazelin kuru ve kaşıntılı dirseklerle başa çıkmak için mucizevi bir uygulamadır. İçeriğinde ham petrolden üretilen renksiz bir tür mineral vardır. Yoğun nemlendirici özelliğiyle kuruyan derinizi yumuşatır ve kuruluğunu giderir.

Her gün yatmadan önce dirseklerinizi ılık suyla yıkayın ve kurutun. Derisi yumuşamış dirseklerinize vazelinden fıstık büyüklüğünde alıp güzelce sürün. Bu işlemi bir kaç akşam tekrarlayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

İçeriğinde bulunan E vitamini ciltteki kuruluğu azaltmasıyla beraber koyu ve hasarlı cildi onarmada da oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir mikrodalgada ısıtacağınız bir miktar hindistancevizi yağını dirseklerinize hafifçe masaj yaparak uygulayın. Böylece yağ cildinizin derinliklerine işler. Bu işlemi her gün banyo yaptıktan sonra uyumadan önce tekrarlayın. Böylece gün içerisinde kurumuş dirsekleriniz yumuşamış olacaktır.

BAL 

Bal mükemmel bir doğal nemlendiricidir. Kurumuş dirseklerinize uygulayacağınız bal, cildin derinliklerine nüfuz ederek nemin hapsedilmesini sağlar.

Cildinize uygulayacağınız organik balı, 20 dakika kadar bekletin. Sonra ılık su ile temizleyin. Kuru dirseklerinizi hızlı bir şekilde iyileştirmek için bu tedaviyi günde iki kez deneyebilirsiniz.