Mutfaktaki mucize! karbonatın temizlikteki bu marifetlerine çok şaşıracaksınız. Çöp kovanızın kötü kokmasını önlemek için kovanın tabanına bir miktar karbonat dökebilirsiniz. Saç fırçalarınızı temizleyebilirisiniz. Tarak ve saç fırçalarınızı temizlerken karbonatın mucize etkisinden faydalanabilirsiniz.

MATERYALLERİNİZİ TEMİZ TUTMANIN YOLLARI!

Fırçalarınızdaki saçları temizleyin. Daha sonra üzerindeki toz ve kalıntılardan kurtulmak için 1 çay kaşığı karbonat döktüğünüz sıcak suda bekletebilirsiniz. Bardaklarınızı yıkarken lekeli kısımları ne kadar ovarsanız da çıkmıyorsa bulaşık süngerinizin üzerine bir miktar karbonat ve sirke dökerek yıkamayı deneyin. Mangal ızgaralarınızı temizlerken çeyrek bardak karbonatlı suyu macun kıvamına getirip bu karşımla ızgara tellerini fırçalayabilirsiniz.

İNATÇI LEKELERE BİREBİR!

Halı, koltuk ve kıyafetlerinize dökülen inatçı yağ lekelerinden kurtulmak için lekeli bölgenin üzerine bir miktar karbonat döküp suyla ıslatarak 1-2 saat bekletebilirsiniz. Karbonat yağ lekelerinin kolayca çıkmasına yardımcı olur. Diş macununuz ile birlikte kullanmaktan asla vazgeçmemeniz gereken bir şey karbonat. İki şekilde uygulayabilirsiniz. Önce macunla dişlerinizi fırçalarsınız, hemen ardından fırçasına bir miktar karbonat döküp tekrar kolay ve hızlı bir şekilde fırçalayabilirsiniz.