Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Burunda olduğu gibi kulak içinde de siyah noktalar mevcuttur ve görmesek de oldukça sinir bozucudur. İşte, kulaktaki siyah noktalardan kurtulma yöntemleri...

Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Kulak içindeki siyah noktalarda burundaki siyah nokta gibi kirlilik ve yağ birikmesi sebep olur. Peki, kulak içindeki siyah noktalar nasıl yok edilir?

BİRİNCİ YÖNTEM

Antibakteriyel niteliği ile içinde en etkili methodlardan biri olan çay ağacı yağı aynı zamanda iltihaplı sivilce ve çıbanların iyileşmesi içinde uygulanır.

NASIL KULLANILIR?

Ufak bir parça pamuğa iki üç damla çay ağacı yağını damlatın ve pamuğu siyah noktalarınızın olduğu yere sürün. Kulağınızın içindeki siyah noktalar iyileşene dek sürekli günde 2-3 defa kullanabilirsiniz.

İKİNCİ YÖNTEM

Sivilce, akne ve yara izlerinin yok etmeye yardımcı olan cadı fındığı yağı cilt rahatsızlıklarında da etkili kuvvete sahiptir. Yapılan çalışmalara göre cadı fındığı yağı kulakta sivilce tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

NASIL KULLANILIR?

Biraz cadı yağı fındığının içine 5-6 damla çay ağacı yağı ilave edin. Pamuk desteği ile siyah noktaların olduğu bölgelere sürün. Siyah noktalar iyileşene dek bu tedaviyi her gün günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR