Cilt temizliği ve ceilt bakımı yaz kış demeden oldukça dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesidir. Özellikle cildin nefes alması ve sürekli nemli kalması için bu adımı atlamamak gerekiyor. İşte kozmetik ürünlerine fazla para harcamadan evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bakım kürlerini sizler için anlattık;

CİLTTE DETOKS ETKİSİ GÖSTEREN KARIŞIMLAR VE CİLT BAKIMLARI

SALATALIK KÜRÜ

Salatalıkları rendeleyerek suyunu ve parçalarını cilde sürerek kuruyana kadar ciltte bekletmek oldukça iyi bir detoks etkisi sunacak ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır.

LİMON KÜRÜ

Limonu direkt olarak cilt yüzeyine sürmek, yine kurumasını beklemek ve sonrasında nemlendirici uygulamak ciltteki aktif sivilce oluşumlarını önleyecek, siyah nokta oluşumunda azalma sağlanmasına yardımcı olacaktır.

TÜRK KAHVESİ KÜRÜ

İçilen türk kahvesinin fincan dibinde kalan telvesi yüze sürüldüğü takdirde yüzün gerginleşmesi, canlanması ve parlak görülmesi sağlanacaktır. Bu kür detoks etkisi ile tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır.

ALOE VERA KÜRÜ

Ciltteki koyu renkleri açmak için, gözeneklerdeki tıkanıklılığı gidermek için, kırmızı sivilce uçlarının sönmesi için ve siyah noktalarının kısa sürede kaybolması için alo vera bitkisi oldukça etkilidir.

PATATES KÜRÜ

Patates cilde sürüldüğü anda kuruması beklenmeli ve direkt olarak su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca patatesin cilt üzerinde bekletilme süresi, patatesler kararıncaya kadar sınırlı olmalıdır. Kararan patatesler cilt için yanlış sonuçlar verebilmektedir.

YOĞURT KÜRÜ

Ev ortamında mayalanan yoğurdun içerisine sarımsak ya da birkaç damla limon katılarak cilde uygulandığı takdirde cildin haftalık bakımı gerçekleştirilmiş olacaktır.