Anlık bir heyecanla veya arkadaşınızın önerisiyle aldığınız bir kozmetik ürününün cildinize zarar vermeyeceğinden emin misiniz? Bu yüzden kozmetik alışverişinizi yapmadan önce muhakkak bunları biliyor olmanız gerekiyor. 

Hamileler, bebek emzirenler, alerjik durumu olanlar ve özellikle bir deri hastalığına sahip olanlar ürünü seçerken çok dikkatli olmalıdırlar.

Raf ömrüne uygun bir şekilde ışık ve nemden uzak bir şekilde muhafaza edilmesi son derece önemlidir. Bozulmuş ürünlerin kokusu, kıvamı ve rengi değişir bu ürünleri kullanmanız sağlığınız açısından çok zararlıdır.

Cildinize zarar vermeyeceğinden emin olduğunuz ve ya daha önce denediğiniz cildinize iyi gelen alerjik durumlar içermeyen, yan etkileri olmayan daha önceden kullanıp test ettiğiniz ürünlerde değişikliğe gitmeyip aynı markaları kullanmayı seçmenizin yararı var.

Ürün sertifikasına sahip bitkisel ürünlerden elde edilen insan sağlığına ve çevreye dost ürünleri kullanmaya özen gösterelim. Çok fazla ham madde içeren ürünler yerine daha az ham madde ve sentetik madde içeriği az olan ürünleri tercih edelim. Kullanım ve saklama açısından kolaylık sağlayacak tasarımları tercih etmeniz gerekiyor.