Kötü Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Lavabolar kötü bir kotu yayar ve mutfakta, banyoda temiz hissini yok eder. Gelen misafiri ve evdekileri de rahatsız eder. Peki, lavabo kokusu nasıl yok edilir?

Kötü Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Kötü Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Lavabolar ne kadar üstünde bir şey yıkanırsa yıkansın kötü koku yayabilir. Bunun bulaşık ve borular gibi birçok nedeni olabilir.

KÖTÜ LAVABO KOKULARINA ÇÖZÜM

Hemen tıkanan lavabolar kokuya sebep olmaktadır. Bu sebeple lavabo açıcı kullanarak lavabonun tıkanmasını önleyebilirsiniz. Koku olan lavabolar için kaynar su ve sirke kullanabilir ve lavaboya dökebilirsiniz. Lavabonun açılmasına ve kötü kokuların yok olmasına destek olabilir. Lavaboda bulaşığı toplamak yerine bulaşıkları çok orada tutmadan yıkamaya dikkat gösteriniz. Lavaboları limon yardımıyla ovalayabilirsiniz. Mutfakta işiniz sonlandıktan sonra lavabonun içine limon kabukları bırakın. Ve sabaha dek bekletiniz. Lavaboya karbonat, sirke karışımını kullandıktan sonra üstüne çok miktarda sıcak su dökünüz. Kokunun kaynağına sebep olan boru tıkanmasına bağlı olarak; mutfak lavabo borularını yerinden çıkartıp yıkayın. Kötü kokan lavabo probleminizi bu işlemin ardından yoluna koyabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR