Koltuk altınızda oluşan kararmaların en büyük sebebinin çoğu zaman kullandığımız deodorantlar olduğunu düşünürüz. Aslında bu kozmetik ürünlerini düzenli olarak kullanmanın aksine yediğimiz besinlerin de bu deri problemiyle bir ilgisi vardır. Özellikle koltuk altı kararmalarının başlıca sebeplerinden bir tanesi de tüketilen besinler olarak bilinmektedir.

Görüntüsünden dolayı rahatsız olduğumuz bu karartılardan kurtulmanın yolu sürekli tükettiğimiz besinlerden de geçmektedir. Sıklıkla tüketilen besinlerin derideki kararmalara sebep olduğundan bu tür yiyecekleri tüketmemek bu sorununuzdan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

Koltuk altı karamalarından kurtulmanın bitkisel ve doğal bir yolu bulunmaktadır. Bu doğal kürle beraber bu sorunuza çözüm bulabilirsiniz. Koltuk altında oluşan koyu lekelerden kurtulmak için patatese ihtiyacınız var. Yalnızca bir patatesle yapacağınız masaj işlemiyle koltuk altında oluşan istenmeyen lekeden kurtulmak mümkün. Öncelikle patatesi soyup yalnızca bir dilimini koltuk altınıza 10 dakika boyunca sürtmeniz gerekiyor. Dairesel hareketlerel masaj yaparak patatesi sorunlu bölgeye temas ettirin. Koltuk altını beyazlatıcı bir etki gösteren patatesin bu düzenli kullanımı sayesinde bu soruna kolayca veda edebileceksiniz.