Kıyafet seçimi yaparken, insanın vücut şekli, boyu ve kilosu da dikkate alınmalı. Bu oldukça sıkıntılı bir zaman dilimi. Bu sebeple kadınlar her gün birçok vaktinin uzun bir kısmını gardıropları karşısında geçiriyor. Ancak hemen her kadına yakışan bazı yıldız parçalar var. Bunları bilerek hazırlanma sürenizi daha rahat geçirebilirsiniz.

DAR VE DÜZ ELBİSE

Dar bir elbise, her bedendeki kadına yakışır. Yalnızca seçim yaparken, dikkat edeceğiniz bazı yerler var. İnce olanlar, desenli elbiseleri tercih ederken, kilolu olanlar daha sıkı ve düz renk olanları kullanmalıdır.

DÜZ GÜNLÜK İŞ ELBİSESİ

Düz, günlük bir elbise, hem dikkat çekmeye hem de fazlalıkları gizlemede önemli bir parçadır. Çok bol olanları tercih etmekten uzak durun.

KISA BLUZ

Belde biten bir bluz her bedendeki kadında güzel duruyor. Burada önemli nokta, göbeği açıkta bırakmamak. Çünkü amaç, bele vurgu yaparak, bacaları ince göstermek.

KALEM ETEK

Bir kalem etek, her kadının güzel görünmesini sağlar. Neredeyse her türlü üst ve ayakkabıyla yakışır. Eğer dikkat çekmek istiyorsanız, kalın ve dar bir kumaş tercih etmelisiniz. Fazlalıkları gizlemek istiyorsanız, daha düz ve çok dar olmayan bir etek seçebilirsiniz.

BOYFRİEND KOT

Paçaları düz, dar olmayan bir boyfriend kot pantolon, eğer yoksa hemen gardırobunuzun yıldızları arasına girmeli. Her durumda iyi görünmenize yarımcı olur.

KLASİK PANTOLON

Her kadının giysi dolabında mutlaka olmalı. Beli hafif yüksek bir pantolon bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir.

DERİ CEKET

Bir deri ceketle, her parçayı kullanabilirsiniz. Özellikle elbiselerinizin üzerine giydiğiniz deri ceket, sizi oldukça iddialı gösterecektir.

BEYAZ GÖMLEK

Dolabında beyaz bir gömlek olmayan kadın yoktur heralde.

DÜZ CEKET

Düz bir ceketi, her kıyafetle uydurabilir, kısa sürede şık görünebilirsiniz.