Kıvırcık saç bakımı, diğer saç tiplerine göre biraz daha zahmetli olabilir. Saçlarınıza dokunmayın. Bir kere saçlarınız kuruduktan sonra dokunmayın, çünkü dokunmak elektriklenmeyi artırabilir. Eğer tazelenmek istiyorsanız, dalgalarını dikkatlice parmaklarınızla ayırın. Ya da hafifçe sprey sıkın ve dalgalar güçlendirmek için hafifçe buruşturun.

SAÇ TİPİNE UYGUN ÜRÜNLER KULLANILMALI

Saç tipinize uygun ürünler kullanın. Eğer saçlarınız inceyse, fazla krem kullanmamak konusunda dikkatli davranın. Jöle yerine köpük gibi hafif bir şekillendirici ürün kullanın. Bunları ıslak saça diplerden uçlara doğru uygulayınız. 

SAÇLARDA ELEKTRİKLENMEYİ ÖNLEYİN

Kadınlar da kıvırcık saçlarını hizaya sokmak için düzleştirmeyi tercih edebilirler. Ancak kıvırcık saçlı kadınların saç düzleştirmesi, saçlarının kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Üstelik bu işlem epey zaman alır. Bu nedenle kıvırcık saçlı kadınların saçlarına dalgalı olarak şekil vermeleri hem saç sağlıkları için daha faydalı olacak hem de günlük yaşamın koşuşturmasında zamandan tasarruf etmelerini sağlayacaktır.

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN SAÇ BAKIM MASKESİ

Bal ve jojoba yağı karıştırılarak saçlarınız için maske olarak uygulanabilir. Maskeyi 25 dakika kadar başınızda bekletmeniz ve sonrasında iyice yıkamanız yeterlidir. Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayarak, 1 ay sonrasında çok daha sağlıklı ve canlı kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.