Her kadın zaman zaman saçlarından sıkılıp onların farklı bir şekil almasını ve farklı renklerde görünmesini istemektedir. Saç kestirme ve şekillendirme işlemleri oldukça zaman alan seçim süreçlerine dönüşebiliyor. Bu durumu önlemek amacıyla sizlere bir önerimiz var!

Saçlarınızı kestirmek istediğinizde risk almadan o modelin size yakışıp yakışmadığını anlamak için ilk adım olarak çenenizin altına bir kalemi yatay olarak yerleştirin. Kalemin düz bir şekilde durmasına dikkat ederek kalemin ucunun geldiği noktaya bir çizik atın. Bu çizikten kulak memesinin bittiği yere kadar olan kısım bizim için çok önemli! Özellikle kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını öğrenmek istiyorsanız bu bölgenin ne kadar ölçüde olduğunu ölçebilmek gerekiyor. Bu bölgeyi saptadıktan sonra bölgenin 5 cm 'den büyük veya küçük olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu bölge eğer 5 cm 'den büyük ise saçlarınızı hiç düşünmeden kısa bir şekilde kestirebilirsiniz. Ama eğer bu ölçtüğünüz bölge 5 cm'den kısaysa bu kısa saç kesim işleminin size hiç yakışmayacağını ve yüz proporsiyonunuza uyum sağlamayacağına işaret etmektedir.