Sürekli dökülen kirpikleriniz için badem yağı ve vazelini homojen kıvama gelinceye kadar birbirine ekleyin. Bir kapta yaptığınız bu karışımı küçük bir cam şişeye yerleştirerek her gün gözlerinize uygulayın. Özellikle makyajınızı sildikten sonra bu kürü kirpiklerinize uygulayıp ardından ılık papatya çayına batırdığınız pamuğu da gözlerinizin üğzerine kompres yapıp bekletmeniz gerekiyor. Yatmadan önce uygulayacağınız bu bakım kürünü her gün gözlerinizde bekletirseniz olumlu sonuç alabileceksiniz.

Daha çok uzun ve hacimli kirpikler için ise hazırladığınız kürün içerisine bir miktar kakao yağı ve hint yağı karıştırarak farklı bir karışım haline getirebilirsiniz. Düzenli olarak her akşam temiz bir kirpik firçasıyla kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürün, yüzük parmağınızla fazlalıkları kirpik diplerinize yedirin. Sabahları yüzünüzü yıkarken kirpik ve kaşlarınızdaki kalıntıları yıkayın.

Kirpik uzatan serumu evinizde çok kolay yapabilirsiniz. İşte tarifimiz...

MALZEMELER

1 yemek kaşığı Hint yağı

1 yemek kaşığı badem yağı

2-3 damla argan yağı

2-3 damla Hindistan cevizi yağı

2-3 damla üzüm çekirdeği yağı

YAPILIŞI

Bu yağların hepsini temiz cam bir şişede karıştırın, yağlar karışana kadar iyice çalkalayın. Karışım hazır olduğunda kirpikleriniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bakım serumunun da sonuna gelmiş bulunuyorsunuz.