Maskara hileleri arasında hem çok kolay hem de çok etkili bir yöntem olarak, öncelikle kirpik diplerinden başlayarak maskarayı kıpırdatmadan zigzak hareketleri yaparak kirpikleri boyayın. Bu şekilde kirpiklerinizi hem uzatacak hem de kıvıracaksınız.

MASKARALARINIZI KARIŞTIRIN

Birden fazla maskaraya sahipseniz, maskaraları karıştırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Örneğin, sadece renk veren maskaranızı sürmeden önce şekil veren maskaranızı kullanabilirsiniz. Böylece, önce tabanı oluşturacak sonra rengini vermiş olacaksınız.

KİRPİK TARAĞI KULLANIN

Kirpik tarağı kullanarak, kirpiklerinize şekil verebileceğinizi unutmayın. Maskara fırçası haricinde, kirpik tarağına maskara sürerek kirpiklerinizi uygulayın ve farklı görünümler elde edin.

KİRPİK DİPLERİNE YOĞUNLAŞIN

Yoğun kirpikler elde etmek istiyorsanız, maskaranın kirpik diplerinde yoğun olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle de maskarayı kirpik diplerinden başlayarak sürmeniz daha faydalı olacaktır.

KAĞIT HAVLU YÖNTEMİ

Eğer kirpiklerinizi dipten uca sürerken zorlanıyorsanız, bir kağıt havludan yardım alabilirsiniz. Havlu kağıt parçasını kirpik dibinize koyduktan sonra maskarayı dipten başlayarak yoğun bir şekilde sürebilirsiniz.

FIRÇAYI ÇAPRAZ YÖNE HAREKET ETTİRİN

Kirpiklerinizi çapraz şekilde boyarsanız, çok değişik ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle renkli maskara kullanmayı planlıyorsanız, renk eşitliği için çapraz uygulama yapmanız gerekmektedir. Kirpiklerinize, maskarayı çapraz yönde tutarak sürüp, farkı görebilirsiniz.