Kırışıklıklara Doğal Çözüm

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte, vücudumuzdaki hücreler de bizimle birlikte yaşlanırlar ve işlevlerini yitirirler. Vücudumuz diriliğini kaybettikçe, yer çekimine yenik düşüp, sarkar.

Kırışıklıklara Doğal Çözüm

Kırışıklıklara Doğal Çözüm

Bu sarkmalar neticesinde de yüzümüzde, kollarımızda, bacaklarımızda, karın bölgemizden, ellerimizde ve ayaklarımızda çeşitli boyutlarda kırışıklıklar oluşur.

Kırışıklıklar kader gibi görünse de onlara karşı alınabilecek kimi çözümler, onların olumsuz etkisini de azaltmaya yarayacaktır.

Kırışıklıklara doğal çözüm getirmek için, kimi besin ve ürün takviyeleri yapmak gereklidir.

Kırışıklık Neden Oluşur?

Bir yaşlanma belirtisi şeklinde tezahür eden kırışıklık, vücudumuzun da yaşlandığının ve bize ayak uydurmakta zorlandığının işaretidir.

Kırışıklık, zamanın göstergesidir ve sarkan vücudun direncinin azaldığını gösterir. Kırışıklıklara doğal çözüm sunduğumuzda, bu direncin yeniden edinilmesi için çaba göstermemiz mümkündür.

Kırışıklıklara Karşı Nasıl Çözüm Önerileri Gerekir?

Kırışıklıklara doğal çözüm olarak, öncelikle soğuk su presini tavsiye edebiliriz. Soğuk suyla sürekli alınacak duşlar kanımızın akışını hızlandıracak, hücrelerimizin çalışmasını sağlayacak, gözeneklerimizi açacaktır.

Kırışıklıklara karşı, en etkili yöntem tempolu yürüyüşlere çıkmak, bisiklet sürmek, egzersiz yapmaktır. Kadınlarda sarkan kol kasları ve göbek bölgesindeki yağlanma büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu anlamda, tempolu yürüyüş bütün vücudu harekete geçirmek için en idealidir. Yüzmek de vücudun sıkılaşmasına katkı sağlar.

Kırışıklıklara karşı, ‘anti-aging’ kremler kullanmak da önemlidir. Özellikle, kaz ayaklarının bulunduğu göz çevresi bölgesine masaj yapmak gerekir.

Ayrıca, günde ortalama 7,5 saat uyumak vücudun kendisini yenilemesi için çok önemlidir.

Kırışıklıklara doğal çözüm, mümkün olduğunca erken yaşta, mümkün olduğunca doğal yaşamanın sırrını keşfetmekten geçmektedir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR