Kiraz suyu özellikle sindirim problemlerine birebir olarak tavsiye edilen bir meyve olmasının yanı sıra böbrekler üzerindeki yararlı etkileri de saymakla bitmiyor. Özellikle çok iyi bir detoks ürünü olan kiraz vücudumuzda biriken toksin maddelerin karaciğer ve böbrekler yardımıyla dışarı atılmasında oldukça etkili bir besindir. Eklemlerde ve kemiklerde yaşanan kireçlenme problemlerine de oldukça faydalı olan bu meyvenin oldukça yararlı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış bir gerçektir.

En önemli özelliklerinden bir tanesi de kabızlık giderici bir meyve olmasıdır. Özellikle gıda zehirlenmelerinde ve bayat, tarihi geçmiş ürünler yendikten sonra bu zararlı maddelerin vücuttan hemen atılmasını sağlamakla birlikte bu besinlerle gelen zararlı etkilerinde tamamen yok olmasına yardımcı oluyor.

Kiraz suyunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de yaşlanma karşıtı bir besin olamasıdır. Özellikle kırışıklıkların fazla olduğu bölgeler sürüldüğü tar-kdirde kırışıklıkların gözle görülür bir şekilde azalmasına büyük oranda katkı sağlar. Sigara içen insanların bünyelerine verdiği zararların yok olmasına da yardımcı olan kiraz meyvesi sigaranın vücuda verdiği zararı en aza indiriyor.