Kına geceleri mükemmel bir düğün organizasyonunun anahtar görevindelerdir. Özellikle kına ve düğün davetlerinde hediye edilen düğün sonrası hediyelikleri de büyük önem taşımaktadır. Bu özel günün devamında da davetlilerde anı niyetine olarak kalacak olan bu materyallerin de büyük bir özenle seçilip yapım aşamasınında ona göre şekillenmesi oldukça önemlidir.

Kına hediyeliklerine birer örenk olarak türk kahvesi verebiliriz. Küçük kavanozlara yerleştirdiğiniz türk kahvesini misafirlerinize gönül rahatlığıyla hediye edebilirsiniz. Bu kavanozların üzerine etiket olarak yapıştırılmak üzere isminizin yazdığı bir etiket basımı da yapabilirsiniz. Bu sayede hem size özel bir kına hediyeliği olmuş olacak hem de davetlilerin ömür boyu hatırlayacakları bir materyal haline gelmiş olacaktır.

Kınada dağıtılan hediyeliklere bir diğer örnek de lavanta veya kına dolu bohçacıklar olabilir. Bu bohçacıkları hazırlamak için sadece bir tül parçası ve kurdele gerekmektedir. Ve tabiki içerisine yerleştirmek için lavanta veya kınanın da alınması gerekir. Bu malzemeler alındıktan sonra tekrar hediyeliklerin üzerine zımbalanmak üzere bir etiket basımı da gerçekleştikten sonra hayalinizdeki kına hediyeliğine kolayca kavuşmuş olacaksınız.