Kekinizi Kalıptan Böyle Çıkartın

Kek yapanların en çok istedikleri durumlardan biri de keki kalıptan hiç bozulmadan taş gibi çıkarmalarıdır. Kek yapanların en çok istedikleri durumlardan biri de keki kalıptan hiç bozulmadan taş gibi çıkarmalarıdır. Peki güzel kabaran kekinizi kalıptan çıkartırken nelere dikkat edilmeli?

Kekinizi Kalıptan Böyle Çıkartın

Güzel kabaran kekinizi kalıptan çıkartırken nelere dikkat edilmeli? Kek yapanların en çok istedikleri durumlardan biri de keki kalıptan hiç bozulmadan taş gibi çıkarmalarıdır.

KEKİNİZİ KALIPTAN BÖYLE ÇIKARTIN

Kekiniz, piştikten sonra, hemen fırından çıkarılmalı ve serin olan mutfak tezgâhına konarak, yavaş yavaş soğuması beklenmelidir. Tezgâha konan kek, yaklaşık yarım saat beklendikten sonra, iki elle tutularak, iki-üç kez, sertçe tezgâha vurulmalı ve yeniden 10 dakika kadar beklenmelidir. Kekinizin, iyice soğuduğundan emin olduktan sonra, açık olan üstüne, uygun büyüklükte bir tabak kapatarak, tek hamlede, tabağın altta kalmasını sağlayacak şekilde, ters çevirmelisiniz.

Keki ve tabağı sallamadan, tezgâha koyarak, kalıbın üzerine birkaç kez parmaklarınızla vurarak, kekin çıkmasını sağlayınız. Tüm bunlara rağmen, kek kalıptan ayrılıp, tabağa düşmediyse, dikkatlice eski haline getiriniz. Kekin, kalıpla birleştiği kenarlarını, elinizce nazikçe içeri doğru hafif hareketlerle ayırınız. Tekrar, tabağa alma işlemini yapınız.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri