Kedinizin Sizi Sevmediğini mi Düşünüyorsunuz?

17 Şubat Dünya Kediler Günü olarak kutlanmaktadır. Kedi sahipleri bazen kedilerinin kendilerini sevip sevmediklerini anlamakta güçlük çekebilirler. Fakat kediler davranışlarıyla sevip sevmediklerini belli ederler. İşte kediniz tarafından sevildiğini anlamanızı sağlayacak hareketler...

Kedinizin Sizi Sevmediğini mi Düşünüyorsunuz?

Kedinizin Sizi Sevmediğini mi Düşünüyorsunuz?

Köpeklere göre kedilerin sahiplerini sevip sevmediğini anlamak zordur. Bu nedenle kedinizin sizi sevdiğini anlatan hareketlerini sizin için bir araya getirdik.

KEDİNİZİN SİZİ SEVDİĞİNİ ANLATAN HAREKETLERİ

BAŞINI SÜRMESİ

Kedilerin sahip oldukları koku bezleri yanakları ve kafaları başta olmak üzere vücutlarının belirli bölgelerinde yoğunlaşıyor. Bu nedenle başıyla size sürtünürse aslında kokusuyla sizi işaretler ve aileden biri olduğunuzu ifade eder.

BAKIM SEANSLARI

Kedilerin topraklarını işaretlemek için kokularını yaymalarının başka bir yoludur. Birden fazla kediniz varsa, birbirlerini yalayarak temizlik yaparlar. Böylelikle sizinle birlikte olmak için ortak bir kokuya sahip olurlar.

GÖZLERİNİ KISIP SİZE BAKIYORSA

Eğer kediniz size baktığında gözlerini yavaşça kısıyorsa buna “kedi öpücüğü” denir.

GÖBEĞİN ORTAYA ÇIKMASI

Kedilerin, rahat ve huzurlu olduğunun bir başka kanıtı da karın bölgelerini açarak yatmalarıdır. Karın bölgesi açık yatıyorsa “sana güveniyorum, huzurluyum ve mutluyum” demek ister.

YOĞURMA

Kedinizin kucağınıza gelip patileriyle sizi yoğurmaya başlaması rahat oldukları anlamına gelir. Kedi yavruları bu hareketi annelerinden süt emerken memedeki akışı kolaylaştırmak için yaparlar. Büyüdüklerinde ise size karşı bu hareketi yapmaları mutlu oldukları anlamına gelir.

KEDİNİZ SİZİ TAKİP EDİYORSA

Kediniz evin içerisinde gittiğiniz her yerde sizi takip ediyor ve yakın bir alanda durmak istiyorsa bu sizi sevdiğinin bir başka göstergesidir. Çünkü kediler sevdikleri kişiye yakın durma ihtiyacı hissederler.

KUYRUK POZİSYONU

Kedinizin kuyruğu onun sahip olduğu ruh halini gösterir. Düz ve havada tutulan kuyruk kedinizin sizi görmekten dolayı mutlu olduğu anlamına gelmektedir. Uzmanlar, kedilerin sevgilerini anlatmanın en net yolunun bu olduğunu belirtiyorlar.

HIRLAMASI

Kediniz kucağınıza aldığınız zamna veya bacaklarınıza sürtünürken hırıltı çıkarıyorsa bu sevgi dolu ve mutlu olduğunu gösterir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR