Örgü işinden anlayanlar için son derece şık ve kazak modelinde biraz da olsa dekolte arayanların beğeneceğini umduğum kayık yaka kazak modelini ve açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyoruz.İşte detaylar haberimizde...

Aslında örülüşü bazen zor, kimi zaman ise kolaydır. Bu yüzden söz gelimi haroşa mı, düz mü yoksa pirinç mi örülmeli vs. türünü başlamadan seçmelisiniz.

Sizler için kolay bir kazak örgü modeli paylaşmak istiyoruz. Böylece hiç zorlanmadan büyük bir keyifle zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Özellikle örgüye yeni başlayanlardansanız sizi zorlamayacaktır.

ANLATIMI:

V yakalı ve örük detaylı bu kazak için gerekli olan 6 numara şiştir. Başlangıç için arka parçaya 111 ilmek alınır. Toplam kazak boyu 44 cm olana kadar 3-4 cm lastik ördükten sonra ters örgü ile devam edilir.

21 cm kadar bir kol oyuntusu gereklidir. Kol oyuntusunu açarken 4-3-2-1 şeklinde ilmek kesilmelidir.

Ön parçaya geçildiğinde desen konulacaktır. Bu modeli yapmak için burgu yapmayı da bilmek gerekiyor. 3 ilmek ters 2 ilmek düz şeklinde 5 defa ördükten sonra burgu yapılır.

Burgu her 8 sırada bir uygulanmalıdır. Kol oyuntusu için yukarıdaki gibi ilmek kesilir.

Kol için 50 cm olarak başlanır ve lastik yapıldıktan sonra aynı desen tekrarlanır. Kol boyu 8 cm’e ulaştığında her iki yandan sekizer defa ilmek çıkartılır. Kol kesimine ise 18 ilmek kalana kadar devam edilir.

Yakaya da 3-4 cm lastik örüldükten sonra kazak bitirilir. Yakaı diğer parçaları diktikten sonra örmelisiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın