Kaz Ayaklarınızı Doğal Yöntemlerle Geçirin

Cildimizin sağlıklı ve güzel olması için birçok işlem yaptırırız. Bunların başında ise estetik ilk sırada yer alır. Erken yaşlanmanın belirtisi olan kaz ayaklarından doğal yöntemlerle kurtulmak ister misiniz? İşte detaylar haberimizde...

Kaz Ayaklarınızı Doğal Yöntemlerle Geçirin

Kaz Ayaklarınızı Doğal Yöntemlerle Geçirin

Gençlik döneminin sona ermesiyle belirginleşen kaz ayakları cildin elastikiyetini kaybettikçe daha da derinleşir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa doğal malzemeler kullanarak kurtulmanız çok kolay.

EVDE YAPILACAK DOĞAL FORMÜLLER

Genellikle gençlik dönemlerinin sona ermesi ile belirginleşen kaz ayakları fazla gülmeye bağlı olarak da iz oluşumuna neden olur. Bunu önlemek ini mutfağınızda bulunan malzemeleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle yumurta akı kullanmak cilt derisinin daha gergin olmasını sağlar. 1 yumurtanın beyazını bir kaseye alın ve köpürene kadar çırpın. Tamamen köpük haline gelen yumurta akını göz çevrenize uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yumurta kının gerginleştirici özelliği sayesinde ilk denemede bile gözle görülür bir etki bırakacaktır.

Evlerinizde büyüttüğümüz Aloe vera bitkisinin cildinize pürüzsüzlük katacağını iliyor muydunuz? Aloe veranın içindeki jeli çıkararak göz çevrenize sürebilirsiniz. Aynı zamanda yıllardır cilt bakımının vazgeçilmez malzemesi salatalık da yorgun yüzleriniz için harikalar yaratacaktır. Salataları dilimleyerek gözlerinize koyun ve 10 dakika böyle dinlenin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Salatalık cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR