Cildiniz kurumuş veya eski canlılığını ve gençliğini yitirdiyse bu olgulara en iyi gelecek besin kaynağı kaymak olacaktır. Kaymak tek başına bile cildinizde mucizeler yaratırken bal ile karıştırıldığında daha etkili ve iyi bir bakım ürünü haline gelebiliyor. Yüzünüzün canlılığını ve gençliğini tekrar kazanbilmek için yorgun bir günün ardından arındırılmış ve temizlenmiş yüzünüze kaymak sürmek cildinize oldukça iyi gelecektir.

Yorulmuş ve bitkin görünen bir cildin ilacı iyi bir nem kaynağı olmakla birlikte cildinizin bu bitkin görüntüden kurtulup canlılığını kazanması için; patatesin suyu, bir tatlı kaşığı bal, kaymak ve ılık sütü karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bu kürü yüzünüze uyguladıktan sonra yarım saat beklettikten sonra cildinizin daha parlak ve canlı görünümüne inanamayacaksınız. Bu sayede cildiniz hem nemli hem de oldukça canlı görünecektir.

Eğer bu durumların tam tersi kuru ve nemsiz bir cilde sahipseniz de bu kürün yanında salatalığın küçük parçalar halinde homojen bir karışım almasından sonra içeriğine keleyebilirsiniz. Özellikle sürekli şikayet ettiğimiz siyah noktaların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.