Kaşlarınızın uzamasına izin verirseniz ve üzerine herhangi bir işlem uygulamadan doğal haline bırakırsanız kaşlarınız canlanacaktır. Küsen ve uzamayan kaşlarınızı yeniden uzatmak istiyorsanız önce fırsat tanımanız gerekiyor. Tüm bunların yanında cımbızdan ve kozmetik ürünlerinden uzak durarak da kaşlarınıza katkıda bulunabilirsiniz.Kaşlarınızı tarayarak da diplerine ve köklerine bakım yapmakla kalmaz buradan çıkacak yeni kılllarında rahatça uzamasına yardımcı olmuş olursunuz.

Günde birkaç kez yumuşak bir fırçayla kaşlarınızın uzama yönüne doğru masaj yaparak tarayın. Bu kaşlarınızın uzamasını hızlandıracaktır. Badem veya hint yağı uygulayacağınız kaşlarınızda da oldukça büyük etkiler görmeniz mümkün. Badem yağının saçları ve kaşları uzatmada etkili olduğu biliniyor. Geceleri yatmadan önce kaşlarınıza badem yağı uygulayın.

Badem yağı ve hint yağının yanı sıra sarımsak da kaşlarınızda mucizeler yaratıyor. Özellikle bir diş sarımsağı ezip macun kıvamına getirdiğimizde kaşlarımıza masaj yaparak uygularsak kaş bakımımıza büyük katkı da sağlamış oluyoruz. Kaşlar yüzümüzde en önemli bölgelerden bir tanesi olduğu için bu bölgeye yapacağımız herhangi bir bakım büyük önem taşımaktadır.