Kıl tekniği kaşların doğal bir görünümle kıl diplerine tek tek kıl eklenerek uygulanan ve kalıcı olan bir yöntem olmakla birlikte bu yöntemin kaş kontüründen herhangi bir farkı da bulunmamaktadır. Bu nedenle kıl tekniği şeklinde adlandırılır ve farklı işlemlerden geçirilir. İşleme başlamadan önce kesinlikle uzman kişiler tarafından kişinin ten rengine, saç rengine ve göz tipine uygun renk belirlemeleri ile kaş çizimleri yapılır. Hem kişi hem de uzman kişi en doğrusunu bulana kadar bu işlemleri tekrar edebilir.

KIL TEKNİĞİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Kıl tekniği uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra işleme başlanılması ve bu işlemi yapacak kişinin gerçekten tecrübe sahibi olması oldukça önemlidir. Bu işlemi güzellik merkezlerindeki profesyonel kişilerin uygulaması ve işlem sonrasında kaşların sürekli bakımının yapılması da büyük önem taşımaktadır.. Ünlü kişilerin de oldukça fazla başvurdukları bu yöntemle birlikte kaşlar hem doğal hem de gür bir görünüme kolayca kavuşabiliyor.

KAŞ DÖVMESİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Çoğu kasdın kaşlarının seyrekliğinden dolayı makyaj tekniklerini fazlaca kullanmaktadırlar. Bu teknikleri uygularken yaptıkları temel şeylerden bir de aralıklı kaşları koyu bir kaş kalemiyle doldurmak olmaktadır. Her gün uygulanan bu işlemi sürekli olarak tekrarlmamamak adına kalıcı olan kaş dövmesi uygulaması kadınlar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Kaş dövmesi insanların tıpkı vücutlarına yaptırdıkları dövmeler gibi uygulanmakla birlikte kalıcı oldukları için de oldukça pratik bir kullanım kolaylığı da sağlanmaktadır.