Kaşlarınız kalınlaşmıyorsa ve ince kaşlıysanız da yine kaş kalemleri imdadınıza yetişecektir. Kaş ektirme, kaş dövmesi gibi yöntemler de kullanılabilir ancak çoğu kişi hem ekonomik anlamda bunları tercih edememekte hem de cesaret edememektedir. Ayrıca kaş dövmesi gibi daha sonradan değiştiremeyeceğiniz kaş şekillerini ömür boyunca taşımak zorunda kalmazsınız. Son zamanların makyaj trendlerini takip ederek makyajınıza uygun olacak şekilde, günlük kullanımına veya gece kullanımına uygun farklı kaş modelleri oluşturabilirsiniz.

Kaşlarınızın kalınlığından memnunsanız ancak arada boşluklar var ise bunu da kaş kalemi ile kolayca kapatabilirsiniz. Ufak dokunuşlar ile kaşlarınızı çok daha mükemmel hale getirdiğinizde siz de şaşıracaksınız. Üstelik bunu yapmak için çok da yetenekli olmanıza gerek yok. Kalemlerin uçları yumuşaktır ve dağıtması kolaydır. Böylece kalemin ucuyla kondurduğunuz tek bir noktayla bile kaşlarınızdaki boşluğu doldurabilirsiniz.

KAŞ KALEMİ NASIL SÜRÜLÜR?

Kaş kalemini kullanmadan önce kaşlarınızı kaş fırçası ile fırçalayın. Eğer kaşlarınızda fondöten veya pudra gibi makyaj malzemeleri kaldıysa bunları fırça yardımıyla temizlemiş olursunuz. Daha sonra kaşınıza vermek istediğiniz şekli belirlemek için çizgiler çizerek ana hatlarıyla şekli oluşturabilirsiniz. Bir sonraki adımlarda ufak kalem darbeleri ile kaşlarınızı doldurmaya devam edin. En son olarak da kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalayın. Böylece kaş kaleminiz de doğal bir şekilde kaşınıza yayılmış olacak.