Karın bölgesinde oluşan derinin gevşemesi ve sarkması sonucunda ortaya çıkan karın sarkmalarının giderilmesinde en önemli unsur estetik ameliyatlardır. Her yaşta yapılabilen bir estetik ameliyat olan karın germe operasyonlarının herhangi bir riski bulunmamaktadır. Birçok sebebe bağlı olarak yapılan bu estetik ameliyatlar özellikle karın dezenformasyonlarında daha çok ortaya çıkmaktadır.

KARIN GERME AMELİYATI VE ESTETİĞİ

Karın bölgesinde, aşırı yağ birikimi, bombe görünüm, sarkmalar, çatlaklar gibi deformasyonlar kişinin sağlığını ve psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Karın estetiğini bozan bu deformasyonlar günlük yaşamda sık sık dile getirilmektedir.

KARIN BÖLGESİNDE OLUŞAN FAZLALIKLARIN BAŞLICA SEBEPLERİ

Hormonal değişiklikler,

Durağan yaşam tarzı,

Gebelik süreci ve sonrası,

Yaşlılık, genetik yatkınlık,

Sık kilo alıp vermek.

Karın bölgesinde oluşan dezenformasyonların önlenmesine büyük katkıda bulunan karın germe operasyonları sonrasında sarkan karın kasları gerginleştirilir ve burada oluşan fazla yağ içeren dokunun giderilmesi adına büyük katkı sağlar. Burada oluşan fazla dokunun oluşmasında büyük etken olan fazla kilo alıp verme de bu durumda oldukça etkilidir. Operasyon sonrasında kişi kendini adeta spor yapışcasına daha zayıf ve fit hissetmektedir.