Kalori Kontrolü Yaşlanmayı Önlüyor!

Hücreler üzerinde büyük etkisi bulunan hızlı kilo alıp verme durumları dolaylı yoldan yaşlanma belirtilerine de etki etmektedir. Uzmanlar yaşlanmayı önlemek için vücutta biriken kalori miktarının yakılmasının gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Kalori Kontrolü Yaşlanmayı Önlüyor!

Uzmanlar hücre yenilenmesinde ve gelişmesinde yararlı olan bir çok faktörün kalori alımı sebebiyle yok olduğunu belirterek bu çalışan hücrelerin zarar görmesini engellemek ve yeniden yapılanmasını sağlamanın tek yolu hızlı kilo alıp vermekten kaçınılması gerektiği yönünde açıklamalarda bulundular. Kalorili gıdalar fazla tüketildiğinde vücudumuzda bir çok hasara sebep olduğu gibi bu tüketimi azalttığınızda da olumlu etkilerini hemen göstererek hücre içerisindeki yapıların yenilenmesinde de katkı sağladığı ortaya çıktı.

Uzmanlar yaşlanma mekanizmasının çoğunu çözdüklerini açıklayarak tüm bu belirtilerin aslında yeme-içme ve yaşam tarzından kaynaklandığını belirttiler. Aslında günlük yaşamımızda edindiğimiz alışkanlıkların hızlı yaş alma üzerindeki büyük etkilerinden söz ederken de vücut ve kemik yapımızın da aynı oranda güçlü olabilmesi adına sporu hayatımızdan eksik etmememiz gerektiğini belirttiler. Özellikle sporun yanında da sağlıklı beslenme ve güçlü bir maneviyatında önem kazandığını belirten doktorlar bu konu hakkında insanların bilinçlendirildiği takdirde erken yaşlanma üzerinde çok fazla yol alınacağını ve bu yaş alma faktörü uğruna yapılan çoğunluğu estetik cerrahiden geçen tüm ameliyatların da artık tarih olacağını belirttiler.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri