Eğer saçınıza her gün fön çektirmekten sıkıldıysanız; hem işin maddi boyutu hem de her gün saçlara ısı vermek canınızı sıkıyorsa kalıcı fön tam sizlik bir işlem. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal işlemlerle mümkün olan bir şeydir. Ve sanıldığı gibi saça zarar veren bir işlem değildir.

SAÇ ANALİZİNDEN SONRA İŞLEME BAŞLANMALI!

Her şeyden önce saçınıza bir saç analizi yapılır ve saçınızın sağlık durumuna bakılır. Daha sonra saçlarınızın işlemden zarar görmemesi adına koruyucu bir sprey sıkılır. Daha sonra saçınıza losyon sürülür. Saç telinin içine sürülen bu losyon sayesinde bütün saçların kökleri açılır ve dalgalar tamamen dümdüz bir hal alır. Daha sonrasında açık olan köklerin üzerine düzleştirme maşası ile ince gazete kağıdı kalınlığındaki tutamlarla alarak her bir kısmı en az on kere tek tek düzleştirerek yaklaşık üç buçuk saat süren bir işlem uygulanır.

SAĞLIKSIZ SAÇLAR ONARILIYOR

Bu işlemin iyi yanı ise bu esnada saçınızda yıpranmış ve sağlıksız bölümler varsa bu kısımlar onarılıyor. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra saç yıkanıyor ve ısıdan korumak için yardımcı bakım spreyi saçın tamamına uygulanır. Daha sonra sabitleyici ürün kullanılarak, saçın dayanıklı olması sağlanır. Ve bu kalıcı fönü en az 3 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kuaförünüze yaptıracağınız bu işlem özellikle yaz aylarında sizi saç derdinden kurtaracaktır.