Kalıcı bronzluk için ilk adım olarak güneşe çıkmadan 1 ay önceden peeling ve kese yapmaya başlamak gerekiyor. Kalıcı bronzluk için ölü deriden kurtulmak önemli.

Doğru güneşlenme ve güneş kremi diğer bir önemli nokta. Güneşin en tepede olduğu zamanları güneşlenmek için seçmemelisiniz.

Vücudunuzun sağlıklı ve kalıcı bronzluk elde etmesi için 11:00'den 15:00'e kadar güneşin size direkt gelmesini engelleyin.

Güneş kremi ise, teninizin hassasiyeti ve rengine göre koruyucu kullanma sürenizi belirledikten sonra daha bronz etki yaratan yağlar kullanabilirsiniz. Örneğin: Kakao yağı, ceviz yağı, badem yağı... Cildi besler ve nem dengesini düzenler.
Besinler de bu noktada çok önemli. 

Kayısı,havuç,şeftali gibi besinler cildinizdeki melatonin ismi verilen pigmentlerin aktif hale gelmesine yardımcı olarak, bronzluğunuzu korur.

Duş almak diğer önemli noktalardan; çünkü aldığınız sıcak duş, vücudunuzun nem kaybetmesine ve kuruyup, soyulmasına sebep olur.

Bu yüzden duş alırken soğuk su tercih etmelisiniz. Son olarak her zaman en önemli olan şey: bol bol su tüketmelisiniz. Bu durum teninizin kurumasını da büyük oranda önleyecektir.