Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır? Evde Kalıcı Oje Çıkarma Yöntemleri

Tırnaklarınıza kalıcı oje yaptırdınız ama sıkıldınız ve çıkarmak istiyorsunuz! Özel cihazlarla uygulanan kalıcı oje işlemini evde kendi imkanlarınızla nasıl çıkarırsınız? Hem de kolay yöntemlerle, zorlanmadan kalıcı ojeyi tırnağınızdan çıkarma yöntemlerini sizin için derledik.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır? Evde Kalıcı Oje Çıkarma Yöntemleri

Son yılların trendlerinden biri de kalıcı oje. Özel cihazlarla jel yardımıyla sürülen kalıcı ojeler kadınların tırnaklarının daha güzel ve bakımlı görünmesinin sırlarından. Kalıcı oje yaptırıp renginden sıkılanlar için bir önerimiz var. Evde kendi yönteminizle tırnaklarınızdaki kalıcı ojeyi çıkarabileceğiniz yöntemleri aşağıda sıraladık.

KALICI OJE NEDİR? 

Kalıcı oje jel malzemelerden üretilmiştir. Bu ojeleri ortalama 2 hafta ile 3 hafta arasında tırnaklarnızda tutabilirsiniz. UV teknolojisi ile ojelerin kalıcılığı artırılır ve böylelikle ojelerin kullanım süresi uzamış olur. Kullanım süresi kişiden kişiye  değişkenlik gösterir.  

NASIL ÇIKARILIR? 

Kalıcı oje yaptırdınız fakat bir süre sonra sıkıldınız ve çıkarmak istiyorsunuz.. evde çok basit yöntemlerle çıkarabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken tırnaklarınızın üstünü törpülemek olacaktır. Daha sonra birkaç parçaya ayırdığınız pamukların üstüne aseton dökün ve her bir tırnağınızın üzerine bu asetonlu pamukları dikkatlice yerleştirin.Bu işlemden sonra alüminyum folyoyu eşit parçalarda keserek, asetonlu pamuk bulunan tırnaklarınıza oturtun ve sarın. İşlemi yaparken folyoların açılmamasına özen gösterin. 5 dakika bekleyin ve 5 dakika sonra ojeyi tırnaklarınızın üzerinden yavaşça ovarak çıkarın.Tırnaklarınızın üzerinde kalan küçük parçaları sivri bir alet yardımıyla tırnaklarınızın kenarlarından kazıyabilirsiniz. Son olarak tırnaklarınızın üzerine bakım yağı sürmeyi ihaml etmeyin.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri