Kakao tozu insan yaşamının birçok alanında kullanılan benzersiz bir ürün. Sadece tatlı ve içeceklerin değil, doğal kozmetiğin çok değerli bir bileşeni. Önemli olan kakao tozunu nasıl kullanacağınızı bilmek.

KİL VE KAKAO

Bu maske sadece temizleme özelliklerinin yanısıra, aynı zamanda mükemmel elastikiyet verir. 2 yemek kaşığı kozmetik kil, 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir kahve kaşığı hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın. İçine yarım kahve fincanı kakao tozu ekleyin ve tekrar karıştırın. Bulamacı cilfinizde 20 dakika bekletin ve yıkayın.

KAKAO MASKESİ

2 çorba kaşığı sıvı bal ve aynı miktarda kakaoyu karıştırın. Cilde uygulanan bu tatlı yapışkan karışımı 15 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın.

Yulaf ezmesi, kakao ve balı birer yemek kaşığı olmak üzere karıştırın. Maskenin daha fazla sıvı kıvamda olması için biraz su ekleyin. Cildi temizler, besler, cildinizin daha genç görünmesini sağlar ve yumuşatır.

Güzellik amaçlı kullandığınız doğal maddelerden gerekli verimi almak için düzenli kullanmalısınız. Bir doğai maske, gün aşırı sürülerek en az 5 hafta uygulanmalı.