Dünya genelinde güzellik göreceli bir kavramdır. Her kadının kendine ait bir güzelliği vardır. Ancak kadınlar daha  güzel olmanın peşinde koşarken yaptıkları yanlışların farkına varamıyor. İşte güzellik uğruna yapılan 5 yanlış şunlardır:

Suyu ihmal etmek

"Su hayattır” sadece bir reklam sloganı değil; sağlıklı yaşamın ilk koşulu. Çünkü vücudumuzun en çok suya ihtiyacı var.

Su cildi yeniliyor ve sağlığına sağlık katıyor. Şu bir gerçek ki sağlıklı bir vücuda sahip olmadan güzelliğe kavuşmak mümkün değil. İşte bu yüzden güzelliğin ilk şartı olarak en az 2-3 litre su içmek gerekiyor.

Sağlıklı beslenmemek

İkinci en büyük hata da beslenmeye dikkat etmemek. Vücudumuzu içten beslemezsek dıştan yaptıklarımızın hiçbir değeri olmaz ve bir de üstüne yapay bir görüntümüz olur.

Makyajı abartmak

Makyaj yapmak elbette kadına kendini iyi hissettiriyor, bir canlılık katıyor. Ama şu da bir gerçek ki kullanılan ürünler aslında cildin hava almasını engelliyor. Abartmayın, yüzünüzde bir katmanla dolaşmak güzellik değildir.

Saçlarda hep aynı modeli kullanmak

Saçlarını atkuyruğu toplamak, sıkıca bir topuz yapmak her zaman derli toplu ve stil sahibi bir görüntü verir. Ancak bu modeller saçları gerdiğinden daha çabuk ve sık kırılmasına neden olur. Bu sebeple sürekli saç toplamak doğru değildir.

Saç konusunda bir başka hata da saç kremini saçın tamamına uygulamak. Bu uygulama saçların yağlanmasına ve dökülmesine sebep olur.

Kendini beğenmemek

Farkında mısınız bilmiyorum ama sürekli kendinizde beğenmediğiniz şeyleri değiştirmeye çalışırken hayat akıp gidiyor. Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda aynada daha güzel bir suret görürsünüz.

Unutma, senden güzeli yok!