Saç dökülmesi problemi, erkek ve kadınların ortak sorunlarının başında gelmektedir. Uzmanlar, özellikle kadınlarla aşırı olarak görülen saç dökülme sorununun sebeplerini tek tek sıraladı. Kadınların saçlarının dökülmesinin en önemli nedeni, demir eksikliğidir. Kadınlarda görülen saç dökülme sorunu genellikle, hormon düzensizlikleri, hormon tedavileri ve kullanılan doğum kontol hapları gibi genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bunların dışında demir eksikliği, düzensiz beslenme ve stres saçların dökülmesine ve cansız görünmesine neden olur.

Uzmanlar, kadınlarda aşırı saç dökülme sorununu şu 3 şekilde olabileceğini açıkladı.

1- Genel: Genetik faktörler sıklıkla etkili olur. Başın her tarafında genel bir dökülme ve seyrelme yaşanır.

2- Üstlerde: Başın üst bölgesinde meydana gelir. Ön saç çizgisi bölgesi sağlam kalır. 

3- Önlerde: Erkeklerde olduğu gibi önlerde dökülme olur ve buna bağlı olarak alın genişler.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDEN OLDUĞU HASTALIKLAR!

Özellikle son dönemlerde kadınların en çok karşılaştığı problemlerden biri olan saç dökülme sorunu, kişileri sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da yoğun olarak olumsuz etkilemektedir. Saç dökülme problemi, mevsimsel olaylar, genetik rahatsızlıklar, saça çok fazla işlem yaptırma, vitamin eksikleri gibi nedenlerle oluşur. Bu sebepler, kişilerin özellikle kadınların psikolojisini derinden etkilemektedir. Son zamanlarlarda herkesin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemler kalıcı bir yöntem olsa da çok maliyetli bir işlemdir. Uzun süren bu yöntem yerine saç dökülmesi sorununda kısa bir sürede kurtulmanız artık mümkün. Nasıl mı? İşte o yöntemler...

Günümüzde kadın ve erkeklerin en büyük problemi, genetik ve fiziksel özelliklere bağlı olarak yaşanan saç dökülme sorunudur. Kişilerin psikolojilerini derinden etkileyen bu durumdan kurtulmak için son dönemlerde moda olan saç simülasyonu yöntemi ile kısa sürede kurtulmanız artık mümkün. Saç simülasyonu yönteminin 2-3 sene kalıcı olduğu tespit edildi. Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, saç simülasyonu hakkında merak edilenleri anlattı. Uzman Emsal Doğan; ''Saç simülasyonu işlemi temiz bir ortamda iğnelerle yapılıyor. Bu işlem için kullanılan boyalar kanserojen hiçbir madde içermiyor. Kullanılan boyanın rengi her kişiye uygun olarak seçiliyor. Bu işlemin seansı kişilere göre farklılıklar göstermektedir. Ortalama 3 seansta biten bu işlemin tek seansı 6-7 saati bulabiliyor. Bu yöntemle 1 günde eski görünümünüze kavuşmanız mümkün. Bu yöntem aynı zamanda 2-3 sene kalıcı olma özelliğine sahiptir'' açıklamasını yaptı.

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, saç simülasyonu yöntemi sonrasında günlük yaşama anında dönülebileceğininde altını çizdi.