Panik butonu tek tuşla sinyal göndererek ambulans, polis veya itfaiyenin adrese en hızlı şekilde gelmesini sağlıyor. Böylece, yaşlı, hasta ve engelli yakınlarının da gözleri arkada kalmıyor.

PANİK HALİNDE TEK TUŞLA YARDIM İSTENEBİLİYOR

Kişi acil sağlık veya panik hallerinde butona basarak sinyal gönderdikten ortalama 10 saniye sonra geri dönüş alıyor. Vakanın niteliğine ve kişinin tercihine göre, sinyalin geldiği adrese polis, ambulans veya itfaiye gönderiliyor veya aile üyelerine haber iletiliyor.

Boyutları fark etmeksizin yaşanılan evin her noktasında boyuna kolye olarak, bele kemer üstüne veya kola saat gibi takılabiliyor. Böylece evin her yerinde, her an kişinin yanında oluyor.

SİİR'TE SKANDAL OLAY! AK PARTİ'Lİ KADINLARA TAŞLA SALDIRDILAR

Siirt'te referanduma ilişkin çalışma yürüten AK Parti Siirt Kadın Kolları üyelerine yapılan taşlı saldırıda 2 kadın yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, 16 Nisan'da Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması çalışmaları kapsamında Barış Mahallesi'nde broşür dağıttıktan sonra halay çeken AK Parti'li kadınlara taşlı saldırı gerçekleştirildi.

Taşların isabet etmesi sonucu AK Parti Siirt Kadın Kolları üyesi Kübra Başkurt (22) başından, Suzan Siper (20) ise omzundan yaralandı.

Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

ÇOCUKLAR KULLANILIYOR

AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, yaptığı açıklamada, üyeleriyle saha çalışması yaptıktan sonra Şehit Hemşire Tülay Çelik Aile Sağlığı Merkezi önünde halay çektikleri sırada taşlı saldırıya maruz kaldıklarını söyledi.

Geçen hafta da Ulus Mahallesi'nde kendilerine taş attırıldığına dikkati çeken Temiz, "Bu sefer de Barış Mahallesi'nde halay çekme sırasında yine çocukları kullandılar. Çocukların eliyle taş atıldı. Şu an bir kızımızın kaşı yarıldı, verilmiş sadakamız var ki gözüne bir şey olmadı. Şu an hastanede kendisine gerekeli müdahale yapılıyor. Eğer demokrasi ise herkes siyasi görüşünün gereğini açık ve barış içinde yapsın. Bu taş, kavga neden?" ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince zanlıların tespiti için çalışma başlatıldı.

Kaynak: Star