Kabartma tozunu annelerimiz mutfaklarımızda hamur işlerinde oldukça fazla kullanmaktadırlar. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu ürünün yüz güzelliğinize güzellik kattığını da biliyor muydunuz? Cildinizde sarkıntılar oluşmaya başladıysa ve ya lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız kabartma tozu bu problemlerinize çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Sarkmalara karşı evinizde yapabileceğiniz en pratik maskelerden biri kabartma tozu maskesidir. Kabartma tozu, cilt gerginleştirme özelliği sayesinde cildinizde mucizeler yaratıyor.

MALZEMELER

Bir paket kabartma tozu

Bir tatlı kaşığı sıcak su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Kabartma tozuna, birkaç çay kaşığı sıcak suyu damlatın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Su az gelirse bir miktar daha ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz maskeyi sarkan bölgenizin üzerine sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Özellikle akne sorununa birebir olan bu maske, cildinizin mükemmel ve parıl parıl görünmesine yardımcı olacaktır.

Kabartma tozu maskesini yüzünüze, kollarınıza ve çene altınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Haftada en fazla iki kere kullanacağınız bu kürü kullandıktan hemen sonra yüzünüzde nasıl mucizeler yarattığının farkına varacaksınız.