Parmağınıza taktığınız yüzük, aslında size dair birçok anlam ifade ediyor. Evli ya da bekar olmanızın yanı sıra ilişkinizin olup olmadığı da taktığınız yüzük ile belli oluyor. İşte hangi parmağa hangi yüzük takılır görelim...

YÜZÜK PARMAĞINA TAKILAN YÜZÜK

Yüzük parmağı adından da anlaşıldığı gibi evli olanların kullandığı parmak özelliğini taşır. Şayet yüzük parmağınız doluysa bu evlisiniz anlamına gelir.

İŞARET PARMAĞINA TAKILAN YÜZÜK

İşaret parmağına takılan yüzük “ilişkim yok” imajı verir. Bir genelleme olmamak ile beraber işaret parmağına takılan yüzüğün "ilişkim yok, ilgilenenlere duyurulur" mesajını verdiği söylentiler arasında.

BAŞ PARMAĞINA TAKILAN YÜZÜK

Baş parmağa takılan yüzüğün “özgürlüğüne düşkün” imajı verdiği genellikle biliniyor… Özellikle baş parmağına yüzük takan erkekler “özgürlüğüme düşkünüm, sıkıntıya gelemem” imajı çizer. Ayrıca bu tip erkeklerin kendinden emin ve lider ruhlu olduğu da biliniyor… Kadınların baş parmağa taktığı yüzük ise, sıcak kanlılık ve inatçılık olarak mesaj veriyor…

SERÇE PARMAĞINA TAKILAN YÜZÜK

Yüzük çoğunlukla kadınların kullandığı bir takıdır. Erkeklerin kadınlar kadar yüzük taktığını görmeyiz. Hatta evlilik ve nişan alyans yüzüklerini takmayan erkekler de mevcuttur. Fakat erkekler için de üretilen detaylı yüzükler de artık onları bu aksesuarı kullanmaya teşvik ediyor. Tabi, erkeklerin de yüzük takmasına bazı anlamlar yüklenmiş. Mesela, baş parmağa yüzük takmayı tercih eden erkeklerin özgürlüğüne düşkün oldukları yönünde bir inanış var. Antik Yunan çağında erkeklerin güç ve korunması ile ilişkilendirilen baş parmağa yüzük takma olayının günümüzde erkeklerin kendinden emin ve lider olma durumunu temsil ettiği rivayet ediliyor. Kadınların baş parmağa yüzük takması ise; inatçılık, sıcak kanlılık, öfkeli bir yapıda olduklarına yoruluyor. Orta parmak ve serçe parmağa yüzük takan kişilerin ise; güvenilir, sır saklayabilen, düzenli ve başarılı insanlar olduğu ifade ediliyor. Bu kişiler sık saklayabileceğini düzeni sevdiğini ve güvenilir olduğunu göstermek istediği söylenmektedir. Gerçi, birçok kişi de yüzüğün serçe parmağında çok estetik durmadığı görüşünü savunuyor.