Işıl Işıl Bir Araba İçin Araç Temizliğinde 3 Pratik Yöntem

Erkeklerin göz bebeği olan arabaların elbette bakımları da çok önemlidir , istenir ki temizledikten sonra ışıl ışıl parlasın. Peki bunun için ne gerekli? Bu 3 pratik yöntem size ışıl ışıl bir araç sağlayacak.

Işıl Işıl Bir Araba İçin Araç Temizliğinde 3 Pratik Yöntem

Araç temizliğinin püf noktaları nelerdir? Temizlik yaparken neleri gözden kaçırıyorsunuz? Temizlik sonrası ışıl ışıl parlak arabalar için haberimizi okuyun.

ARAÇ TEMİZLİĞİNDE 3 PRATİK YÖNTEM

1-PARLAKLIK İÇİN SAÇ BAKIM KREMİ: Eğer arabanızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, yıkama suyunun içine saç kremi koyun. İşin püf noktası saç kreminin lanolin içermesi. Ayrıca saç kreminin sayesinde kayganlaşan arabanızın üstüne yağacak ilk yağmur damlaları da akıp gider ve leke oluşturmaz.

2-CAM SİLME SUYU YAPMAK İÇİN AMONYAK: Yaklaşık bir litre suya çeyrek fincan amonyak koyarak elde ettiğiniz karışımı uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Camlarınız kirlendikçe karışımı alın ve bir sünger yardımıyla uygulayın ve ayrı bir bezle kurulayın.

3-ÇAMUR LEKESİNE KOLA MUCİZESİ: Arabalarda ise kuru geçen mevsimlerin ardından yağan yağmurlarla birlikte camlarda oluşan çamur lekelerini kolayca temizler. Ama temizlerken mutlaka kaportaya kola gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kolayla camınızı sildikten sonra suyla durulamayı ihmal etmeyin. Aksi halde kolanın asit özelliği sayesinde kabaran kirler yapışkan bir hâl alır.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR