Göz makyajına başlamadan önce yorgu göz görünümünden kurtulmak çok önemlidir. Göz altı morlukları ve göz altı şişlikleriniz çok fazla ise bu görünümü gidermek adına bir göz kreminden yardım alabilirsiniz. Göz kremi uygulamasından sonra cildinize baz uygulayarak makyaj işlemine başlayabilirsiniz. 

Göz altlarınızdaki kusurların örtülüp öyle makyaj işlemine başlanması kusursuz göz makyajının en önemli aşamasıdır. Göz kapaklarınızı da aynı renkle nötrledikten sonra far uygulamasına başlayabilirsiniz. Göz farlarında renk tercihlerinizi parlak ve ışıltılı görünümlerden yana kullanırsanız bu durum gözlerinizi daha büyük ve iri gösterecektir. Göz çerçevenizi belli etmek için ise simsiyah bir eyeliner uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Yeterince siyahlık sağlandıktan sonra da maskara uygulamasını iki kat olmak üzere sürerseniz gözleriniz daha açık ve kocaman görünecektir.

Göz pınarlarına sürdüğünüz ışıltılı tonlarda far uygulamasının ardından iç taraflarına süreceğiniz siyah kalemle göz renginizi daha belirgin hale getirmiş olacaksınız. Renk seçimlerinde daha nude ve kahve tonlarını tercih ettiğinizde gözünüzde gölge efekti yaratarak daha geniş ve iddialı bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.