Moda Haftaları sadece trendy kıyafetlerden ibaret değil! Makyaj, tırnak sanatı ve tabii ki orijinal saç stilleri de dikkat çekiyor. Ayrıca moda şovları sadece podyumlarda değil, sokak stillerinde de karşımıza çıkıyor. Biz de Paris sokaklarında stil avına çıktık ve it-girl'lerden, modellere ilham aldığımız fashionistaların stillerini inceledik!

SAÇ STİLİ AVI!

Defilelerde olduğu gibi, sokak stillerinde de ''çabasız Parizyenlik'' ön plandaydı. Doğal, fazla uğraşılmamış gibi görünen saç modellerine sıklıkla rastladık.
Gözlemlediğimiz nokta ise şu oldu: Modanın başkentindeki kadınların saçlarını şekillendirmek için çok fazla zamanları yok! Düzleştirme, maşa gibi işlemler yerine şekillendirici spreyler, köpükler ve bakım yağlarından yararlanarak saçlarını diledikleri şekle saniyeler içerisinde sokabiliyorlar.

SAÇLARDA DOĞAL DALGALAR OLDUKÇA TREND!

Örgü ve yarım topuz gibi klasik saç stilleri de sıklıkla kullanılıyor. Ancak saçlar mutlaka gevşek şekilde toplanıyor. ''Tuck trendi''ni de unutmamamız gerekir! Montların, kazakların içerisine sokulan saçlarla, hem bob kesim saç efekti oluşturuluyor hem de elegan bir görünüm ortaya çıkıyor. Ayrıca Mart soğuğundan etkilenmemek için de ideal bir görünüm!